O nas

Nasze gospodarstwo agroturystyczne to stadnina koni z ujeżdżalnią na świeżym powietrzu , gdzie pod okiem instruktora można nauczyć się jeździć konno lub zwiedzać okolice w siodle. Mieścimy się we wsi Korytnica (powiat staszowski, gmina Szydłów )

Zapraszamy do niezwykle urokliwego miejsca gdzie pośród pachnących łąk możemy zaprzyjaźnić się z naturą. Tak niewiele trzeba aby się zrelaksować. Wystarczy zamienić miejski szum na szmer czystego potoku , klaksony samochodowe na śpiew ptaków - po prostu poczuć się częścią nieskażonej natury . Pragniemy podzielić się z Państwem naszą pasją i celem którym jest propagowanie jazdy konnej i wszystkiego co się wiąże z tymi wspaniałymi zwierzętami które tak pięknie potrafią się odwdzięczyć , obdarzając człowieka niespotykaną ufnością i przywiązaniem. Pragniemy również promować naszą wyjątkową okolicę. Polecamy różne formy aktywnego wypoczynku.

Do Państwa dyspozycji oddajemy 9 zadbanych koni oraz naszych doświadczonych instruktorów. Od 2015 roku współpracuje z nami również instruktor hipoterapii. Dodatkową atrakcją jest plac zabaw dla dzieci , duża altana z grillem i strumyk przepływający przez nasze gospodarstwo. Co roku gościmy grupy dzieci i młodzieży. Jedni uwielbiają przejażdżki konne - inni relaks na świeżym powietrzu ( gry, zabawy - piłka, rzutki, kometka, malowanie koszulek itp.) Można popływać po niewielkim stawiku kajakiem, karmić dzikie "udomowione" kaczki, obserwować kolorowe rybki czy przygotować pokarm dla koni.

Jako pasjonaci współpracujemy z innymi miłośnikami koni. Zapraszamy na rajdy konne udostępniając uczestnikom miejsca noclegowe oraz pensjonatowe dla koni. Nie omijają nas miłośnicy rowerów. W pobliżu przebiegają atrakcyjne trasy rowerowe. Chwile wypoczynku umilą Państwu również wspólne grillowania oraz biesiady przy ognisku. Nasze gospodarstwo idealnie nadaje się do organizacji firmowych imprez integracyjnych.

Bierzemy udział w lokalnych uroczystościach - takich jak 11 Listopada gdzie na czele pochodu szły również nasze konie. Organizujemy huczne otwarcia sezonu jeździeckiego oraz zakończenia zwane Hubertusem. Zapraszamy wtedy lokalną społeczność, organizujemy różne konkursy, nagradzamy zwycięzców nagrodami i biesiadujemy przy grillu i muzyce.

W roku 2015 zostaliśmy zaszczyceni zgłoszeniem naszego gospodarstwa agroturystycznego do konkursu na najlepsze gospodarstwo w 2015 roku. W wyniku głosowania zajęliśmy w powiecie I miejsce, a w województwie świętokrzyskim VII , z czego jesteśmy bardzo dumni.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług – życzymy miłego pobytu.