Okolica

W niewielkiej odległości od nas znajduje się wiele atrakcji turystycznych które mogą urozmaicić i uatrakcyjnić Państwu pobyt. Są to atrakcje tak dla dorosłych jak i dla dzieci dla których cała okolica to jedna wielka bajka. Często dzieci po przyjeździe do nas są na tyle zaaferowane, że już nie chcą jechać dalej pomimo tego , że w okolicy jest co zobaczyć. Po wizycie w Pacanowie lub Bałtowie gdzie można spędzić cały dzień każde dziecko będzie po prostu szczęśliwe.

Nie mniej atrakcji jest dla dorosłych. Pobliskie Góry Świętokrzyskie , zabytkowe malownicze miasteczka, trasy rowerowe . Są też miejsca gdzie można śmiało wybrać się całą rodziną i wszyscy będą zadowoleni : Zalew Chańcza , Jura Park Bałtów , Kurozwęki czy Park Miniatur i Rozrywki w Krajnie. Położenie wsi Korytnica zachęca do kilkugodzinnych bądź jednodniowych wycieczek. Wyjątkowe położenie Korytnicy sprawia , że nawet dwutygodniowy pobyt u nas nikomu się nie będzie dłużył, a na zwiedzenie najbliższej okolicy może nie starczyć czasu. Poniżej wybrane miejsca które z całą pewnością warto odwiedzić.

2 - km - Zalew Chańcza częściowo położony na terenie parku krajobrazowego. Piaskowa plaża i możliwość wypożyczenia kajaków, łódek, rowerów wodnych. Wybrane plaże strzeżone przez ratowników WOPR.

5 - km -Kurozwęki z XIV wiecznym zespołem pałacowo-parkowym .Dużą atrakcją są bizony oraz małe zoo uwielbiane przez dzieci.

7 - km - Szydłów - polskie Carcassonne ze swoimi zabytkami ( kompleksem ruin zamku i murami obronnymi)

30 - km Pacanów - Koziołek Matołek i inne postacie z bajek w Europejskim Centrum Bajki

30 - km - Góry Świętokrzyskie - Łysa Góra i znajdujące się na niej Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego - Święty Krzyż.

35 - km Ruiny zamku magnackiego Krzysztopór w Ujeździe. W XVII wieku był to jeden z największych zamków w Polsce.

40 – km Busko - Zdrój – znana miejscowość uzdrowiskowa.

45 - km Opatów – Warto poznać zabytki tej atrakcyjnej miejscowości.

50 - km Ruiny zamku w Chęcinach , Jaskinia Raj, Centrum Neandertalczyka

50 - km Kielce
– Muzeum Narodowe , dawny XVII- wieczny Pałac Biskupów Krakowskich
- Centrum Geoedukacji w rezerwacie Wietrznia w Kielcach – niesamowity teren dawnego kamieniołomu.
- Jaskinia Kadzielnia to podziemna trasa turystyczna w kieleckim rezerwacie Kadzielnia - co ciekawe w samych Kielcach. Bardzo ciekawa i ekscytująca wędrówka wąskimi skalnymi korytarzami .

50 - km Krajno Park Miniatur i Rozrywki – najbardziej znane i charakterystyczne budowle świata w pomniejszonej skali plus rozrywka i wyciągi narciarskie – atrakcja dla wszystkich
60 - km Sandomierz – tego miasta reklamować nie trzeba – trzeba je po prostu zobaczyć

65 – km Dąb Bartek – jeden z najstarszych Dębów w Polsce , z pewnością najbardziej znany okaz tego drzewa w kraju znajduje się w odległości kilkanaście kilometrów od Kielc.

75 - km – Jura Park Bałtów – mega kompleks : jurapark , zwierzyniec , park rozrywki i inne atrakcje na całodzienny wypad dla całej rodziny